Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je třeba křičet

26. 2. 2010

 

V sobotu 20. 2. 2010 byla nalezena paní Lenka Konečná z č. 42, mrtvá ve svém polorozpadlém domku. Jinak její příběh nemohl končit.

Do Nesvačilky přišla v roce 1977 se svým manželem Oldřichem jako novomanželé. Do povědomí obyvatel se zapsali Olinovým prohlášením že „ přinesli kulturu na vesnici“. To spočívalo v uspořádání jediné rockové diskotéky v hospodě, bez zájmu obyvatel. Druhá zajímavost k povšimnutí, byl jejich dům, jenž jejich péčí či spíše nepéči, chátral. Žádná údržba, žádné modernizace. Topilo se odpadovým kartonem z obchodu, dům se rozpadal a za WC sloužila předzahrádka.

Dospělý syn se odstěhoval, manžel zemřel a paní zajímavá svojí tloušťkou a zápachem, jenž šířila kol sebe, nikoho nezajímala. Viditelně hubla.

Nikoho o pomoc nežádala. Nenavštěvovala obecní úřad s žádostmi o všemožnou pomoc. Jen nosila plné tašky krmení pro své kočky. Pravidelně jezdila do Brna do zaměstnání (tak se to jevilo).

                Zato sociálně slabá matka s dcerou, jenž se nastěhovaly na bytovky, zaměstnávala obecní úřad, seč mohla. Úřad musí neustále řešit jejich nedostatek peněz. On se totiž na ně „přilepil“ pan Peter, jemuž práce nevoní a ženami se nechává živit. Ten muž nemá v obci trvalý pobyt, ale parazituje na sociálních dávkách pro ženy. Slečna si dokonce našla dvě zaměstnání, aby dluhy milého Petera splácela. Paní shání po vsi jídlo, nedopalky cigaret (ženy nekouří) a hlavně slouží muži jako zdroj levného cestování. Má totiž cestu zdarma a Peter ji „doprovází“. Takhle nutí starou ženu i několikráte za den, cestovat mezi obcí a Brnem jen proto, aby sám nemusel platit 30kč jízdného. Žena neustále bombarduje starosty se žádostmi o všemožnou pomoc. Ta se jim v míře dostatečné dostává. V brzké době se bude muset, opět, renovovat jejich byt.

Vrátím se zpět k mrtvé paní. S tou nemělo obecní zastupitelstvo pražádné problémy. Nikoho o nic neprosila, nežádala.

Zůstává tedy otázka, zda se starat jen o ty co křičí „pomóc“, či o ty, jenž nekřičí a alespoň se snaží pracovat, i když jim činí problémy zvládat život v naší společnosti. Přispívalo se na líné Haiťany a sousedku jsme bez povšimnutí nechali zemřít.

VL

 PS-Lence: Pani Fuxová si vyměnila byt ve Šlapanicích s paní Jindřichovou. Zajímavé je že Peter má trvalý pobyt na tom bytě ve Šlapkách.

PS- moc děkuji mikoo, ale neboj se.Je třeba se nebát a nekrást. I já jsem měl dilema ale na rozdíl od mých předchůdců jsem se rozhodl pro variatu zveřejnění autora stránek. Také nevím kdo přišel nato že kapličku bude stavět obec.

VL

PS-pro individuum schované pod heslem závozník- opravdu TO už leze ven, ale je vidět jenom sláma  tvojich bot. Máš mindráky, tak si je běž léčit, nebo špatně vidíš. O čem by mělo být to referendum? Já nesouhlasím aby se komunisti trestali, tak jak to dělali oni. Co ti fur leží v žaludku peníze pro církev? Vždyť oni o ně vůbec nežádají, tak co stále meleš nesmysly. Vždyť i ti co jsou na kandidátce a mluví se tam o kapličce, tak o ní vůbec nic neví. Nevyvolávej hysterii, komunismus už se nevrátí, posero pod heslem. Zkus se podepsat, tak jako já a pak mluv!

VL

Závozníku, jenom piš, lidi mají rádi střety.

V klidu si přečti svoje výtvory a také moje, pak přemýšlej.

Co ta nabídka na sponzoring, můžeš se ozvat , ale na email?

VL

Díky Martine, tento názor má váhu. Anonym pod heslem je zbabělec.

VL

Martine, já nekritizoval starostu. Je to naše vina, naše veliká vina!        22.3.2010  VL

 

Náhledy fotografií ze složky č.42

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vit lízal

(marie, 19. 6. 2010 12:38)

pane vl , ráda bych se seznámila s vilmou,ne se vším souhlasím s ní, ale v něčem má pravdu ,tak mě zkuste kontaktovat s ní. předem dík.

vit lízal

(marie, 19. 6. 2010 12:38)

pane vl , ráda bych se seznámila s vilmou,ne se vším souhlasím s ní, ale v něčem má pravdu ,tak mě zkuste kontaktovat s ní. předem dík.

vit lízal

(marie, 19. 6. 2010 12:38)

pane vl , ráda bych se seznámila s vilmou,ne se vším souhlasím s ní, ale v něčem má pravdu ,tak mě zkuste kontaktovat s ní. předem dík.

vít lízal

(marie, 19. 6. 2010 12:23)

no pane vl nečilte se ,a kde někteří lidé berou odvahu mluvit o problémech s č.2 když na základě polopravd a někdy i lží soudí a dávaj to za pravdu a nic o tom neví a to je už velká odvaha ,ale to vás zjevně nětrápí.

???

(-VL, 6. 6. 2010 19:24)

Tak proč používáte 9.5. výrazy o mystifikaci? Kde berete tu odvahu to napsat??
Budu to muset napsat Vilmě, co se zde děje.
Naschle, se těší
VL

rada

(marie, 5. 6. 2010 14:43)

dekuji, ale o této kapli vím.

Rada

(-VL, 4. 6. 2010 17:32)

Milá paní marie
poradí jak je to s kapličkou. Vzdejte se z domu vlevo, kvůli sousedovi můžete přejít i na druhou stranu a běžte směrem k Žatčanům. U Póstkky (odbočka ke stavebninám Starex), když se podíváte ve směru chůze mírně vlevo , u silnice uvidíte malou věžovitou stavbu. Bíle nalíčená s modrou podrobnávkou- to je ta kaplička co se k ní dělá pouť. Ráno, v poledne a večer se tam zvoní klekání.

názor

(marie, 9. 5. 2010 13:29)

je vidět že jsou některé názory naivní třeba ,jak si může někdo myslet že v obci není závist,ta je všude na světě a záleží na povaze člověka a kaplička ,na stránkách farnost moutnice je pout ke kapli 15.9. a ta ještě nestojí, prostě mystifikace.

Názory...?

(Martin Barták, 14. 3. 2010 16:14)

Po přečtení všech příspěvků, mě to nutí se k tomu taky vyjádřit.
Kde berete ty nesmysli a polopravdy co tady ventilujete? Byli jste si někdy sednout na obecních schůzích, které jsou mimochodem pokaždé veřejné? Já odpovím za Vás, nebyli protože ty nesmysli co tady šíříte by jste sem nikdy nepsali! Co jste udělali pro tu naši obec kromě šíření těch pomluv? Bláhově jsem si myslel, že v té naší malé dědině táhneme všichni za jeden provaz a věci jako pomluvy,závist.. a jiné výkvěty dnešní doby jsou tady v omezené míře? Přezdívky a skrytá identita, to mě přijde smutné.
Jestli myslím svůj názor upřímně a nejde mě jen o nějaké podpalování tak proč se skrývat? Ohledně paní Konečné - proč obec stavíte do pozice nějaké chůvy, myslím že její náplní je trošku něco jiného. A že se zajímali málo? Ale zajímali se aspoň to málo. Jak moc se zajímal každý z nás???
Martin Barták

Posera

( ZAVOZNIK, 5. 3. 2010 14:55)

Posera je VL,protože se zalekl reakce na svoje samolibé názory,do té doby bez zájmu!!!Myslím,že kromě počasí apod.se do složitějšich témat nepustí.Přečtěte si co píše do kohoa čeho rejpe a přemýšlejte.Poslední příspěvek,VL je demokrat!!!Ps děkuji Lence,jinak bych už nereagoval.

Doplnění

(Lenka , 5. 3. 2010 14:30)

Opět jsem si pročetla všechny příspěvky a musím říct, že jediný kdo taky používá hrubší výrazy jsou VL cituji "posero pod heslem" a mikoo : "všichni idioti co jim leží..." a "pohani..." pokud to bere někdo jako urážku. Takže se přestaňtě navzájem obviňovat.
Mimochodem: od vzniku těchto stránek se zde delší čas taky nikdo nepřestavovat a až pak VL a já (Lenka, LR)a doposut to nikomu nevadilo a všichni si vesele píšeme své názory-od otho tyhle stránky snad jsou.

Pro VL

( ZAVOZNIK, 5. 3. 2010 12:32)

To mě podržte ,vyvolat hysterii,propagovat komunismus,pokud autorovi přispěvku vadí negativní reakce nebudu se už nadále vyjadřovat.Jsu jedinej kterej se nepodepisuje?????Nikoho jsem nečastoval slovy,idiot,bež se léčit,posero,apod.Mě církev nevadí,to spíš reakce věřících na názory nevěřících.

!!!

(ZAVOZNIK, 3. 3. 2010 12:31)

Tak a už to pomalu leze ven,kdo lže?Bude to všechno financovat církev jak tvrdí věřicí nebo se na tom bude MUSET podílet i obec a KOLIK ???REFERENDUM!!!!

Tak nevím

(Lenka , 3. 3. 2010 10:35)

pro mikoo- kaple je místo pro setkání lidí,ale to přece střelnice taky (slaví se tam hody, pořádají zábavy...) A k tomu financování : cituji z www.nesvacilka2010 ".Vzhledem k tomu, že má obec věnovat pozemek pro tuto stavbu a dle návrhu se podílet i finančně na realizaci celého záměru, je potřeba udělat tyto základní věci..." Tak kdo má tedy pravdu noví kandidáti nebo mikoo? Pokud přispěje obec na kapli, tak by mohla i na opravu střelnice, nebo ne. Oprava dřevěné kadibudky jistě nebude tak drahá.

jen můj nazor

(Andulka Šafářova, 1. 3. 2010 19:02)

Teeda, zjišťuji že jsem věděla asi jen polovinu z těchto informací. Ale možná by se to naše zastupitelstvo mohlo trochu probrat, oni si asi myslí, že to není vidět co dělají a nedělají. Je teda fakt, že se všem nikdy nezavděčí a že je to nevděčná práce, ale když přijdu zažádat o finanční pomoc na zaplacení dluhů já tak mě pošlou víte kam... a kapličku tím nemyslím:-)

A s tou kapličkou lidi, já jsem pro kapličku, ale to financování by se asi vážně mělo zvážit.... Jen si myslím, že to není vhodné téma ke slovním rozbrojům, ať obec přispěje a zbytek ať přidají Ti co to chtějí, nebo tak něco.. vždyť tady nejde o nic neslušnýho nebo pobuřujícího ne?? Nebo Vás kaplička pobuřuje?? :-) někoho by zase mohli rozčilovat ty sociálky na střelnici:-) co my víme...

Pro všechny

(Lenka , 1. 3. 2010 15:42)

Můj názor je ten, že pokud v obci vyvolává rozpor kaplička, tak by se o tom mělo mluvit veřejně. Udělat sešlost a probrat to. Nikomu nepomůže, když se o tom bude mluvit natajno někomu za zády- někomu třeba chybí přesnější informace a jinému náhled z opačné strany a možnost další řešení a kompromisů.

ZAVOZNIK

(Pro mikoo, 1. 3. 2010 13:41)

Tady ,přece nejde o to kdo bude kapličku financovat,ale o to že jsou v obci duležitější věci než LIDEEEE!!!!!!

Pro zvědavku

(mikoo, 1. 3. 2010 11:29)

---- s kapličkou to nemá co do činění, tu platí církev ..měli by to vědět všichni ti idioti, kterým leží kaplička v žaludku.Když jste v sobě nenašli víru, pohani, tak se neozývejte. Bohužel v tomto asi nejde vyhovět všem, ale kaple je ísto pro setkání lidí, nikdo vás ale nenutí tam chodit - a nikdo po vás nechce abyste přispěli na výstavbu.
Asi jde jen o to vrtat do všeho.klasika. Bohužel se nemůžu představit, i když mi to slušné vychování říká..ale v Nesvačilce se děje něco co se předtím nedělo, ...

Smutné ale pravdivé

(Zvědavka, 26. 2. 2010 16:15)

Nechápu čemu se divíte všichni. Odjakživa přece platilo, že ten kdo řve má a ten co je zticha nemá nic. To, že se cpou peníze do těch dvou, vlastně třech, nebo snad čtyřech, pochybných individuí jen svědčí o tom, že obecní zastupitelstvo si udělá čárku v kolonce sociální výdaje a jede se dál. Rozpočet je splněný tak o co jde, ne? A veřte, že mnoho lidí by Vám řeklo, že ona se přece neozvala (myslím paní Konečnou) tak co, kdo má vědět, že je potřebná. Je to smutné, ale je to tak, bohužel. A nějaké sociálky nebo autobusová zastávka? Budete mít přece novou kapličku, buďte rádi :-(

????

(ZAVOZNIK, 26. 2. 2010 15:43)

Je to smutné,že v obci,tak malé (kde se sousedé navzájem znaji,ne jako v Brně!!!),se tohle stane!