Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co jsme?

23. 8. 2009

Člověk někdy nakoupí, a je z  toho špatný.

Onehdy  jsem  nakoupil v hospodě, ne alkoholové opojení, ale informací agentury JPP jenž mne šokovala. No, vy sami byste věřily, že policajt v důchodě, bude krást?   Má 25000 kč důchodu, práci u kamaráda a ještě v tom obchodě krade. Je to možné? Co jsme to za národ?

Napadá mne jednoduchá výmluva na dědictví po komunismu, myslím , že problém bude mnohem hlubší. Kořeny bych hledal až za Bílou Horou už v Husictví. Ztráta respektu k nadřízeným, vrchnosti, panovníkovi. Historicky straníme kdejakému škoditeli vrchnosti, byť je to vlastně sprostý vražedník a loupežník. Nakonec si vybojujeme vlastní stát. Jakýsi spletenec území a národů, který se po letech stává rozbuškou. Tvůrci v něm vymyslí národ, jenž neexistuje (Československý) a celou více jak třetinu Němců nebere na zřetel. Potom ty Němce vyženeme, vcelku spravedlivě, ale hrozným způsobem. Chovali jsme se přitom jako ti Němci před léty u moci. Ukradli jsme jejich majetek a pokračovali v kradení i u našich lidí. Kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu, stalo se heslem.

To heslo nám zarostlo pod kůži. Všem, od předsedy vlády po posledního bezdomovce. Žádný respekt k nařízenému, vrchnosti či panovníkovi.

Patříme vůbec ještě do Evropy?

Kontrolní otázka: který stání útvar v Evropě měl, má, bude mít ve svém znaku znaky našeho Krnova a Opavy?

Jde o Lichtenštejnsko.

VL

 

 

Náhledy fotografií ze složky Krnov

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

názor

(vilma, 19. 5. 2010 6:49)

a to je ono,vy posuzujete co jpp,a pak se dělá závěr,který je ve výsledku zkreslený tak jakápak objektivita.

?????

(Andulka Šafářova, 24. 8. 2009 16:09)

Tak to teda nevím :-(