Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vidle v hajzlu

21. 3. 2010

Nadpis, je název hudební skupiny, jenž vystoupila včera večer v hostinci Na růžku. Muzika se vcelku dala poslouchat, ale ten název se hodí na hodnocení kulturnosti života v naší vlasti.  Bordel, špína, podrazy,sprostota, neochota, sobeckost....

Vás nezamrazí, když se vracíte do Česka ze světa? Třeba od Vídně se s vámi Rakousko rozloučí upravenou vesnicí a u nás je první stavbou po staré celnici, bordel. Chaotický Mikulov.

V Ruzyni vyjdete ze dveří a vnucuje se vám loupeživý jakoby taxikář, přilepený na stovky použitých žvýkaček. Atd.........

Nebudu pokračovat ve výčtu naší nekulturnosti. Bude to trvat  dlouho, než pochopíme, že navštívit koncert Vidlí v hajzlu se zařadím mezi hovádka.

VL

PS-pozvali byste rodiče na ten koncert?

VL

hovádka vadí, hajzl nevadí. Patří sem i hnůj. Kultura je pro potěchu, já z h.. necítím pražádný kultůrní požitek. Ten název je komerční a ne kulturní.  Také bych mohl na stránky, pro větší sledovanost hodit sex, ale mám jiné cíle a je mi to proti mysli. Proto jsem rychle vystoupil z KSČ, bych si mohl myslit co chci, ale druhé neobtěžovat. Jsem velice rád že jsem se času svobody dočkal a mrzí mne že mnoho lidí svobodu místo používání ji zneužívá. On se zneužívá i ten hajzl na kulturní komerci. Ha...  je na ho... a ne na kulturu. Dnes máš na nesouhlas právo, Bohu dík, ale nezneužível ho Lenko.

Jinak moc děkuji za jasný, podepsaný názor.

VL

My dva, Lenko, si zde děláme fórum pro ostatní, ale je to právě to co je na intru jedinečné a dobré.

Vadí mi naše nekulturnost. Jasně jsem to napsal v příspěvku a vyjmenoval řadu neřádů. K nim přiřazuji i vulgaritu (sám uznávám že hovorově ji také často používám, jsem normání občan).

Ten obraz znám, má nápad a to je vše, AŽ, až na ten název. Z osobní zkušenosti, autor je umělec jenž vždy dokázal využít nálad lidí a proto na poprůměrný obraz zvolil ten název. Ihned je lépe prodejný. A vod Knížáka bych nekoupil nic, i kdyby mi patřilo půl světa a on ten obraz nekoupil do Národní galerie. To jsou jen kecy. Obrazek Stejné je to i s názvem hudební skupiny, jenž chce upoutat už názvem.  "Ranní slunce", to je do dnešní doby tak debilní název, ale k některým rytmům co jsem zaslechl v sobotu z hospody, by se i hodil. Opravdu mi nevadila hlasitá hudba, ony ty koncerty nejsou tak časté, ale buďme, alespoň na veřejnosti slušní.

Představ si že ta skupina se stane slavnou a bude se říkat Hajzl Honza, Hajzl Jura ( tak jako Beatl John, Beatl Georg). I bych jim to přál, při pomyšlení jak dětem vysvětlují proč jsou Hajzli.

Vše má své meze, a ty dokáže překonat jen člověk s velkým Č. sprostota není dobrou cestou!

( Omluva všem citlivým lidem za zveřejnění tohoto "obrazu", jenž bohužel přesně popisuje naši kulturnost)

VL

24.3.-10 dnes mám radost že moje stránky fungují tak jak mají. Výborné komentáře, nutící k zamyšlení a neotravující a nenutící mne provokovat.

Ivano, každý umělec je provokatér, ale jeho velikost se neměří hulvátsvím a sprostotou. Ono vlastně většina umění je "o tom", ale dobrý umělec zaujme krásou, poesií, česky řečeno hezkem. Mne nepřesvědčíte že vidle, ať jsou zapíchlé třeba i v Ranzdorfovi, jsou hezké umění.

Chce to jen nápad. Sám mám zkušenost, jenž omráčila i otřelé borce z vedení Guinnesovy knihy rekordů. Jednoduchej nápad.  Třeba Vivaldi je generačně starý jako naše obec a poslechněte si jeho skladby. Teď třeba letí Vivaldiána.

Líbí se mi i úvaha o Lžičce ve vaně.

Díky

VL

Vidle v hajzlu jsou normální, pomalu si zvykám že i sedačka vyhozená v lesíku na obchvatu Chrlic je taky normální. Ten nepotřebný nábytek se tam objevuje již delší dobu, ale já jsem holt starší generace a ne a ne si nato zvyknout. Co mi na to mládeži poradíte? Jak se stím vyrovnat, aby se mi ta sedačka uprostřed lesa líbila?

VL

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What is a conformist blood pressure

(AdidaFreva, 8. 10. 2018 7:44)

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-feminin-lyrics/

Blood Coerce : Blood pressure plan

(AkakEnadaRox, 29. 7. 2018 19:48)

Torsion bras de quelqu'un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/ordonnance-medicale-cialis/

pro nelu

(Lenka, 26. 3. 2010 16:50)

No, mě se ze čtení zase strašně zhoršil zrak. Né teda strašně,ale minimálně o jednu dioptrii určitě. A navíc ten hluk co nám zhorší sluch není jen z té hudby,ale ze všeho co je kolem nás. Když jdu do kina, tak je to snad ještě větší rachot a v divadle- tam taky většinou řvou jak opice.

vypraný záclony

(Veronika, 24. 3. 2010 15:05)

Koukám, že jsem zaujala nebo aspoň trochu rozesmála svými návrhy, třeba se to někdy bude hodit:-))
Moc jsem o tom nepřemýšlela, prostě to bylo první co mě napadlo a s tím úklidem, co víme, třeba pan hospodský čte tyto stránky a dojde mu, že trocha čistoty a hezkého interiéru mu hosty určitě neodradí:-))

Jinak si myslím, že ty vidle nikomu nevadí - možná to není kulturní nástroj, ale určitě je to nástroj užitečný:-)
No a ten "hajzl" ?? Ať má každý svůj názor, ale tvrdit, že vulgarní slova jsou normální?? No podle mě by neměly být normální. Ale jak říkám je to jen názor, tak pá lidičky:-)

Kulturní akce

(Nela, 24. 3. 2010 10:38)

Máte málo kultury????????
Kolik z Vás kterým chybí kultura se přišli podívat na den otevřených dveří v sobotu do knihovny? Vždyť kniha je mnohem užitečnější a důležitější než hudby z které jste hluší a a ve čtyřiceti budete nosit naslouchátka.

a moji rodiče?? bráši???

(Ivana, 24. 3. 2010 8:30)

...rodinu bych pozvat nemohla z různých důvodů...Brácha č. 1 je daleko od té doby co má děti poslouchá jen hurvínka, včelí medvídky atd.
Brácha č.2 skoro neslyší, takže by to pro něj nebyl žádnej zážitek. Taťulda nejradši poslouchá Halali:-) a mamča?..ta by z toho plakala celou noc:-)))

Zvířátka,,,

(Ivana, 24. 3. 2010 8:26)

mimochodem - ZVÍŘÁTKA OBDIVUJÍ PIČU --- to je opravdu národní bohatství...asi jako sám pan autor...

koncert se vydařil

(Ivana L, 24. 3. 2010 8:24)

zdravím všechny.
Tato kapela patří mýmu spolužákovi a dobrýmu kamaradovi. Název může pobuřovat..jenže ono už to tak je. Jde o to zaujmout. Myslím, že malý děti na tento koncert nedošly a ti o trochu starší - těm slovem hajzl asi slovník nepokazili. mimochodem ---na textech této skupiny jsou nakreslený vidle zapíchnutý do Ransdorfa:-)
Mě osobně se koncert líbil, i když ten rachot byl občas strašnej. Jenže aspoň něco se v obci děje. Alespoň náznak nějaké kultury:-)
Protože nedávno jsme se nad tím zamýšleli, jak odsud všichni odchází - myslím že jediná já jsem se přistěhovala, jinak je to naöpak, všechny mladý holky odchází ( nebo odejdou) do Brna. Je to tím, že se tady nic neděje. Tak alespoň ty koncerty.
To jsem sice odbočila, ale člověk nemůže být zlý, lidi provádí horší věci a kluci z této skupiny - alespoň Tom je hodnej, šikovnej, a milej kluk - vystudovaný inženýr a nemyslím, že by ho Vidle v hajzlu nějak degradovaly...

A vůbec, je jaro, konečně, buďte všichni hodní:-)

Líbí se mi

(Lenka, 24. 3. 2010 7:51)

Moc se mi líbí Veroničiny návrhy na jméno skupiny: Vypraný záclony- to je skro jako výzva pro našeho hospodského, aby provedl předVelikonoční úklid,ale ta Lžička ve vaně- to je bomba. Fakt Dobrej nápad.:-) Úplně mě to nutí přemýšlet, jak se tam asi dostala :-D

já nevím...

(Veronika, 23. 3. 2010 16:45)

Já nevím, co se tady pořád řeší, autorovi - piš třošku zjednodušeně, složitost vyvolává otázky, které příspěvek vůbec neobsahuje.
Čtenářům - prostě napsal, že se mu nelíbí název skupiny, což souhlasím. Je to trapný zviditelňovat se hrubými výrazy. Ať se zviditelní kvalitou a jedinečností svého projevu. Když budou super, tak se můžou jmenovat třeba: Vypraný záclony nebo Lžička ve vaně:-)

sprosté slovo

(nevyvracím, jen doplňuji, 23. 3. 2010 15:24)

Význam slova "hajz" je jednak označení záchodu a také vulgární označení člověka. především však je to zkomolenina německého Häuschen, což je záchod. Takže toto slovo lze také brát jako další z mnoha slov, která jsme si my Moravané osvojily od našich západních sousedů. Takže Vidle v záchodě by nás ani tak pobuřovat nemusely, je totiž spousta nadávek mnohem vulgárnějšího charakteru.

Já tomu vážně nerozumím

(Lenka , 23. 3. 2010 8:48)

Možná je 8:30 ráno na mě ještě příliš brzo, ale stále to nechápu. Co Vám vlastně vadí? To jak se jmenuje ta skupina nebo styl hudby? Oni nezneužívají hudbu k prezentaci svých politických názorů, ani se nesnaží někomu něco vnucovat. Zpívají o běžných věcech. A opravdu si myslíte, že zpívání "o tom jak jsem zkoušel přestat kouřit" je zneužívání svobody?Vaše generace bojovala za svobodu, tak ždibec dopřejte i té naší. Chápu, že Vás to možná večer doma ruší,ale neděláme to schválně. A k tomu názvu skupiny ve spojitosti s kultůrností. : Milan Knížák ředitel Národní galerie v Praze zakoupil do sbírky obraz od F.R. čecha: "Zvířátka obdivují P..." a vidíte, že i přes svůj kontroverzní název je ten obraz brán jako kultůra- dokonce národní! A tím rozhodně nechci zneužívat svého práva na nesouhlas

Nesouhlasím

(Lenka , 22. 3. 2010 8:08)

Jsem popravdě v šoku, že autor tohoto článku zaškatulkoval návšetníky sobotního koncertu mezi hovádka. Já se tak rozhodně necítím! Na koncert bych pozvala klidně i svoje rodiče a prarodiče, kdybych věděla že mají rádi bigbeat. Až na ten provokativní název nezaznělo jediné sprosté slovo, nikdo se nerval, nikdo nedělal výtržnosti- koncert měl opravdu pohodovou atmosféru. Kdyby se jedna ze skupin jmenovala Vidle v hnoju, a hrála by stejny repertoár- přišlo by na ni více lidí a byla by to stále hovádka? Za sebe říkám: raději na Vidle v hajzlu, než koukat na Českou miss.