Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslanec od nás

30. 4. 2009

Dnes odpoledne jsme dostali od pana V. Lízala neověřenou informaci že náš bývalý občan Jan Husák z Těšan se zítra stáva poslancem parlamentu. Nahrazuje pana Šimonovského.

ed

 

 

Milan Šimonovský se vzdává poslaneckého mandátu

První místopředseda Poslaneckého klubu KDU-ČSL Milan Šimonovský se k datu 30. dubna 2009 vzdá svého poslaneckého mandátu. Oznámil to na dnešním zasedání klubu.

Milan Šimonovský byl na včerejším zasedání vlády jmenován do pětičlenné rady Českého telekomunikačního úřadu, funkce se ujme 1. května 2009. S činností v této radě je podle zákona výkon poslaneckého mandátu neslučitelný. Milana Šimonovského nahradí v Poslanecké sněmovně PČR bývalý starosta obce Těšany a současný náměstek ministra průmyslu a obchodu Jan Husák.

Jan Husák se narodil 13. září 1958, je ženatý, má dvě dcery a syna. V roce 1977 maturoval na Střední průmyslové škole strojnické v Brně. Devatenáct let působil v První brněnské strojírně v Brně (následně ABB PBS) ve funkcích konstruktér, ekonom, vedoucí koordinátor dodávek investičních celků v oboru energetiky, následně jako personální specialista pro mzdové systémy. Od roku 1996 do roku 1997 působil ve funkci regionálního ředitele společnosti specializované na inženýrské činnosti. V uvedeném oboru se stal specialistou a založil vlastní kancelář poskytující služby a poradenství v oblasti inženýrských činností. Tuto činnost ukončil v r. 2005. V březnu 2009 byl jmenován náměstkem ministra průmyslu a obchodu; tohoto postu se s nabytím poslaneckého mandátu vzdá. V roce 1998 byl zvolen starostou obce Těšany. Tuto funkci vykonával jako uvolněný starosta do 28. 2. 2009, s výjimkou období 2006 až 2007, kdy pracoval ve funkci ředitele odboru Tělovýchovy a sportu na MŠMT ČR. V období let 2004-2008 byl zvolen zastupitelem Jihomoravského kraje, kde se věnoval zejména problematice sportu a mládeže. Zabývá se problematikou nestátních neziskových organizací a charitativních organizací. Je členem CK KDU-ČSL a místopředsedou OV KDU-ČSL Brno-venkov.
Mgr. Martin Horálek
tiskový mluvčí KDU-ČSL

 

Dodatek je ze stránek KDU-ČSL

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář