Jdi na obsah Jdi na menu
 


O našem faráři

24. 3. 2010

http://brno.idnes.cz/zednici-kteri-opravuji-kapli-nad-mikulovem-tahaji-vercajk-na-zadech-1p2-/brno-zpravy.asp?c=A100324_1356484_brno-zpravy_dmk

Tato tajuplná změť písmen a číslic je adresa, kde na konci najdete zmínku o faráři jehož matka se narodila v Nesvačilce na č.55

VL

Jooo, milá Veroniko, dříve na vesnici byla taková zpravodajská instituce která se jmenovala lavička. Docela obyčejná dřevěná lavička před každým domem, opravdu před každým. Tam se šířily zprávy a pověsti, drby i lži. To byla vesnická kultura. Od každého domu záběr další dvě, tři lavičky a za pár dní se zpráva vrací z druhé strany, úplně otočená.

Opravdu nám chybí institut lavičky a proto se snažím předávat takové vesnické drby po internetu. Dle odezvů na těchto stránkách, ten institut lavičky nejvíce chybí ženskému pokolení. Škoda že mí spolužáci na internet jsou tvrdí, moře informací by je zajímalo. Informujte své rodiče a prarodiče  o tomto psaní.

VL

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

???

(Veronika, 24. 3. 2010 15:12)

Hele VL někdy si fakt říkám, kde takovýto info bereš:-) kdo je s kým příbuzný a na jakým čísle se kdo narodil, jakou má velikost bot a tak:-))

(jde jen o údiv, není to žádná provokace nebo urážka:-)